nedjelja, 13. svibnja 2012.

Man. City prvak, Džeko i Aguero u nadoknadi za titulu

Sport, pa tako i nogomet, režira najveće drame. Dokaz je i rasplet engleskog Premiershipa. Manchester United je na gostovanju u Sunderlandu pobijedio 1-0 a na isteku 90 minuta na stadionu Cityja QPR je vodio 2-1. U tim minutama, United je bio prvak. Međutim, na početku sudačkog dodatka Edin Džeko izjednačuje a zatim u 4. minuti sudačke nadoknade Aguero pogađa za 3-2, pobjedu koja je momčadi Roberta Mancinija donijela titulu prvaka, prvu nakon 44 godine.

QPR je najveći dio drugog poluvremena igrao sa čovjekom manje jer je nakon udaranja sa Tevezom isključen Burton, a Cityju je možda pomogla i činjenica što su igrači QPR-a u sudačku nadoknadu ušli uz vijest da Bolton nije pobijedio Stoke, pa su Rangersi već u tom momentu definitivno ostali u ligi.
Treće mjesto osigurao je Arsenal pobjedom nad WBA u gostima, dok je Tottenham četvrti nakon 2-0 pobjede nad Fulhamom. Newcastle je peti nakon poraza od Evertona, u pobjedi momčadi iz Liverpoola 3-1 Nikica Jelavić zabio je jedan gol.